GREEN WAY 2015 REPORT

S přicházejícím koncem roku je na čase hodnotit. Ještě než se dostaneme k číslům, které všechny zajímají nejvíce, velice rád bych poděkoval všem, kteří se na projektu GREEN WAY podíleli! Především našim partnerům Rockpoint Horská výzva a Lesy ČR. Díky spojení těchto partnerů a inciativě lidí, jimž záleží na okolí, ve kterém žijí, mohou být takovéto akce organizovány. Je nám velkou radostí a motivací potkávat nadšené mladé lidi, kteří mají chuť něco dělat! Za to všechno MOC DĚKUJEME!

 

   HV_logolesyCR

 

 

V roce 2015 jsme působili opět v Krušných horách, Krkonoších, Jeseníkách a na Šumavě. V rámci projektu GREEN WAY bylo uklizeno přes 500km turistických tras a nasbíráno 23 pytlů odpadu. Jelikož se jednalo a druhý ročník a tratě se kromě malých výjimek téměř shodovaly, máme s čím porovnávat. Oproti roku 2014 došlo k výraznému zlepšení, nebál bych se říct o polovinu. Neznamená to však, že by lidé přestali odhazovat odpadky, tento nešvar nejenom našich hor, nás nikdy nepřestane udivovat. Přikládám velký kredit všem týmům, které operovali v roce 2014, jelikož jejich úsilí bylo velice pečlivé. Podařilo se jim odstranit spoustu odpadků, jež dokreslovaly krásy naší přírody již několik let. Samotné nás překvapilo, jaký rozdíl bylo možné pozorovat. Možná kdyby se nám podařilo dělat tyto akce ve větším rozsahu a ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny, dospěli bychom do budoucna ještě k lepším výsledkům. Nebo možná ještě lépe – nemuseli bychom akce takového typu organizovat vůbec a věnovat naši energii důležitějším cílům. A na to bychom se v příštím roce rádi zaměřili!

_DSC0268

 

Pro rok 2016 zůstáváme věrni svému projektu a stejně jako každý rok ho pokusíme posunout zase o kousek dál. Připravujeme několik novinek, takže věříme, že se nám podaří oslovit více lidí a pozitivně působit nejenom na krajinu, ale i mladou generaci, která to bude mít v budoucnu vše ve svých rukou…

GREEN WAY 2016 mapa

 

Děkujeme za Váš čas a přízeň! Za tým Progressum Zdeněk Suchý