GREEN WAY – Krkonoše 2015

pano2_hv_KRKONOŠE_2015

Zpátky v Krkonoších, zpátky v krajině horských luk a hřebenů. Letos nás Krkonoše přivítaly rozkvetlými loukami a vlídným počasím. Zdejší krajina má v sobě skryté velké kouzlo a tak je pro nás vždy velkým potěšením podílet se na podniku, který přivádí do těchto končin stovky lidí, jejichž cílem není nic jiného než nasát atmosféru hor a zvednout si hladinu adrenalinu. Horská výzva, jejíž nedílnou součástí je už druhým rokem projekt Green Way letos zamířila do Pece pod Sněžkou.

poster RPHV KRKONOSE 2015

Pec pod Sněžkou je ideálním výchozím bodem a navíc nabízí skvělé zázemí. Pro spoustu lidí je synonymem aktivního trávení volného času. Není proto divu, že se v druhý červnový víkend sešly hned dvě akce Horská výzva a Český pohár v MTB. Přestože se v úvodu tratě závodů křížily, podařilo se nám je naznačit tak, že žádný závodník nezbloudil.

pano_hv_KRKONOŠE_2015

Letošního závodu se zúčastnila necelá tisícovka běžců. Odznačování trati probíhalo, jako již tradičně, v neděli. Minulý rok jsme nasbírali 5 pytlů odpadků, přičemž jeden plný pytel byl pouze z vrcholu Sněžky. Měsíc před závodem provedli ochránci přírody ve spolupráci se správou národního parku úklid hlavních turistických tras. Byli jsme proto zvědaví, kolik odpadků letos nasbíráme. Na přibližně 100km turistických tras jsme nasbírali 1 velký pytel odpadu, což nás velice potěšilo.

IMG_20150614_114029    _DSC0581-2    _DSC0012

Věříme, že lidem není lhostejné prostředí, ve kterém se pohybují a budou sami podnikat kroky ke zlepšení nebo minimálně udržení současného stavu. Děkujeme všem za spolupráci a těšíme se na viděnou na nějaké další akci!

Nyní se připravujeme do Krušných hor, tak uvidíme, jaká bude situace opět po roce. Pokud byste se chtěli přidat, napište nám. Kdokoliv je vítán…

slide