GREEN WAY – KRUŠNÉ HORY

Zdravím vás opět vážení a milí čtenáři našich stránek. Projekt Green Way probíhající v rámci RockPoint Horské výzvy má za sebou další kolo, tentokrát v Krušných horách. Opět se sešla naše partička nadšenců a vydala se uklidit další šumějící skaliny naší krásné vlasti. Tentokráte byla naše základna v Božím daru,  z něhož jsme podnikali výpady do okolí.

Již potřetí jsme spolupracovali s Pavlem Zittou organizátorem RockPoint Hosrké výzvy na značení a následném odznační běžecké trati tohoto závodu a při tomto úkolu jsme ještě stihli uklidit od odpadků nejfrekventovanější úseky turistických cest v Krušných horách. Drtivá většina tras závodu se nacházela v trojúhelníku mezi městy Boží dar, Jáchymov a Abertami. Byla to pro náš tým pořádná horská výzva, ale obstáli jsme se ctí.

Počasí nám tentokráte přálo a tak jsme mohli oslavit radost ze vzájemné pospolitosti pořádným horským trekingem. S radostí jsme po pátečním značení konstatovali, že odpadků je v této krásné části severních čech opravdu málo. Otázka, čeho že je to důsledek, byla položena hned několikrát. Odpovědí mnoho nebylo. Podle mého názoru však mělo na tuto skutečnost vliv blízkost hranic s Německem. Smutným faktem je to, že co se ekologické gramotnosti týče, jsou na tom naši severní sousedé mnohem lépe. I když výjimky se najdou všude.

Trasy tentokráte nebyly tak náročné co do topografie terénu, ale spíše co do náročnosti značení. Několikrát změněné turistické znační nám na pohodě při hledání správné cesty nepřidalo. Naštěstí však v každém týmu byl minimálně jeden ošlehaný(á) matador(ka) a tudíž se vše zvládlo celkem bez problémů. Výhledy a pohledy na Krušné hory byly opět kouzelné. Máme štěstí, že v té naší malé zemičce máme takové přírodní scenérie. Všem nám to vlilo spoustu energie do těla a to si myslím je důvod, proč to všechno děláme.

Díky našemu společnému úsilí jsme sesbírali 8 plných pytlů odpadu. Já a určitě i ostatní ekologičtí entuziasté z našeho spolku bojovníků s odpadem se moc těším na další kolo našeho společného úsilí. Přidáte se tentokráte i Vy?